Close

6. 2. 2021

Letní příměstské tábory 2021

Letní příměstské tábory Vrabčí hnízdo

PRO DĚTI OD 3 DO 10 LET 

Zažijte s námi léto v lese!

Sezení u počítače už bylo dost, teď je čas vydat se do přírody. Chystáme pro vás už třetím rokem letní příměstské tábory, které jsou ušité dětem na míru. Letos je společným tématem všech táborů okřídlené heslo „I cesta může být cíl„. 

Honíme se za výsledky, za jedničkami, vědomostmi, dovednostmi a při té honbě si někdy zapomínáme hrát, smát se a občas na té cestě někoho přišlápneme. Pojďme trochu zpomalit, dětem dělá pomalé tempo dobře. Nejde jen o to hodně toho zažít, jde o to, něco málo opravdu prožít. Letošní tábory jsou inspirovány čtyřmi příběhy o cestě, o přátelství a společném dobrodružství. 

Les je skvělé místo, které dýchá, je přívětivé a dává klid. My jsme spojili báječné místo, dobré a zodpovědné lidi a napínavé příběhy. To vše dohromady tvoří naše tábory. Nehoníme se za diplomy a nejezdíme každý den jinam na výlet. Máme precizně připravený program pro malé i větší děti a současně víme, jak dávat dětem prostor pro volnou hru. Všichni naši průvodci jsou laskaví a trpěliví. Dětem chystají program, který dokáže zaujmout, dávají jim prostor pro práci se skutečnými nástroji a na vše bedlivě dohlížejí. Děti si mohou smysluplně hrát, spolupracovat, hýbat se, tvořit a to nám jde. 

Program na táborech v Hnízdě se zaměřuje na zdravý vývoj dětí, rozvoj pohybových i uměleckých dovedností, je inspirován  přírodní pedagogikou a výchovou k udržitelnému rozvoji. Kapacita tábora je omezena na 24 dětí a to nám dává prostor individuálně se dětem věnovat, starším poskytnout více dobrodružství a mladším tolik potřebný odpolední odpočinek.

Naše tábory se odehrávají na zahradě Lesní školky Vrabčí hnízdo v Ludgeřovicích na Vrablovci, v lese, v okolí Ostříže a ludgeřovických rybníků, na Agri Nostra – místě se speciálními přírodními biotopy. Dětem poskytujeme celodenní stravu, která je zdravá a neodměňujeme je sladkostmi. K odpočinku děti využívají naše dvě jurty, kruhové osmimetrové stany s dřevěnou podlahou, které jsou útulně zařízené.

Tak už máte sbaleno? Nevadí vám, že se po cestě lesem trochu ušpiníte? Jste připraveni poznat nové kamarády, hrát si, zpívat, vyrábět a běhat po louce? Tak to jste tu správně.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE